logo

Gaziye Çubuk’tan Ziyaret

Çubuk Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, beraberinde Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Hikmet Oran ile birlikte Güneydoğu gazisi Adem Yüce’ye hastanede ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu.

Komando Uzman Çavuş Adem Yüce, Bolu Komando 2. Tugayı’nda görevliyken Hakkari’nin Çukurca ilçesine geçici görevle gönderildi. Yüce, Çukurca’nın Güven Dağı bölgesinde 20 Ekim Perşembe sabahı bölücü terör örgütü PKK’lılarla girdiği çatışmada yaralandı. Çatışmada 2 asker şehit olurken, Adem Yüce ile birlikte 5 asker de yaralanmıştı. Gazinin ilk tedavisi Hakkari’de yapıldıktan sonra Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Dernek Başkanı Zeki Avan, vatan hainlerinin boş durmadığını belirtirken, “Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerinin son zamanlarda bölücü terör örgütü PKK’ya yaptığı başarılı operasyonlarla tarihinin en büyük darbesini vurdu. Terör örgütü, aldığı ağır darbeler nedeniyle, asker, polis, korucu ve sivil vatandaşlarımıza kalleşçe ve acımasızca saldırmaya devam ediyor. Son günlerde gelen şehit ve gazi haberleri bizleri derinden yaralamaktadır. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru için, bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonlardaki çatışmada yaralanıp, gazilik unvanına kavuşan başta hemşerimiz Adem Yüce olmak üzere şuan yaralı olan tüm asker ve polislerimize acil şifalar ve geçmiş olsun dileklerimizi temenni ediyoruz. Ülkemizin içerisinde ve dışarıda operasyonlara katılan tüm güvenlik güçlerimize başarılar diliyoruz. Göğsünden yaralanan gazimizin tedavisi devam ederken, hayati tehlikesinin bulunmadığını öğrendik. Gazimizin ameliyat olması için biraz daha tedavi görmesi gerekmektedir” dedi.

Ziyaretten memnun kaldığını belirten gazi Yüce ise “Allah’a çok şükürler olsun. Şuan sağlık durumum çok iyi. Bu cennet vatanıma bedenimin bir parçasını değil, canım feda olsun” diye konuştu. Çubuk Terör mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan ve Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Hikmet Oran, ziyarette gazi asker Adem Yüce’ye Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye ettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ