logo

Ramazana 1 Kala Pursaklar da Şenlik

pursaklar 2 Bahar senligiPursaklar Belediyesinin özgün hizmetlerinden biri olan “10. Dedeler Neneler 2. Bahar Koşusu ve Yağlı Güreş” spor müsabakasını içeren 2. Bahar Şenlikleri için tüm hazırlıklar tamamlandı.

29 Mayıs Pazar günü yapılması planlanan şenlikler, hava muhalefeti nedeniyle bir hafta ertelendi. 5 Haziran’da yapılacak olan bahar şenliğinde ilk önce Dedeler ve Neneler İkinci Bahara Koşacak, ardından pehlivanlar er meydanına çıkacak.

Her yıl yoğun ilgi gören Dedeler ve Neneler 2. Bahar Koşusu’na bu sene de bin 500’ün üzerinde başvuru yapıldı. Yaşı geçkin ama gönlü genç dede ve neneler ikinci balarlarına koşarak hem spor yapmanın önemli olduğu mesajı verecek hem de kaplıca tatili, Bursa gezisi ve sürpriz hediyeler kazanacak. Koşunun ardından Ayyıldız Mahallesi Özgürlük Parkı’nda er meydanına çıkacak olan pehlivanlar, ata sporu güreşle bahar şenliğini sürdürecek.

Ata sporunu ilçede yaşatıp, dede ve neneleri sporla buluşturan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden aldığımız bilgilere göre bu hafta sonu yağışlı bir hava görünüyor. Hava muhalefeti nedeniyle şenliğimizi bir hafta sonra yapacağız. 5 Haziran’da tüm Ankaralıları etkinliğimize bekliyoruz. Pazar günü hep birlikte Özgürlük Parkımızda buluşup bu güzelliği yaşayacağız” dedi.

5 Haziran Pazar günü saat 10.00’da Osman Bey Caddesi’nden Dedeler ve Neneler Koşusu ile başlayacak olan 2. Bahar Şenliği, Ayyıldız Mahallesi Özgürlük Parkı’nda devam edecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ