logo

Saray Alt Geçidi Kullanılamıyor

Ankara’nın Pursaklar ilçesi Esenboğa protokol yolu üzeri Saray mahallesinde bulunan alt geçit, pislik ve ışık yetersizliğinden kullanılmıyor.

Geçidi kullanan vatandaşlar pislik içerisinde yüzen koridordan geçerken zor anlar yaşarken, ışıklandırmanın da yetersiz olduğu geçidi kullanamayanlar ise, trafik kurallarını ihlal ederek yol üzerinden karşıya geçmek zorunda kalıyor.

Ancak buralarının şu anki durumu içler acısı ve alt yaya geçidi fonksiyonunu karşılamadığı için vatandaşlar tarafından tercih edilmiyor. Ayrıca buralar ıssız kuytu yerler olduğu için vatandaşlar tarafından adeta korku tüneli olarak görülüyor.

Alt geçidi neden kullanmadıklarını sorduğumuz vatandaşlar: “Pislik ve su içinde, kullanılmaz halde olduğu için giremiyoruz. Gündüz geçilmiyor, gece de karanlık oluyor. Yağmur yağdığında su basıyor. Kadın ve çocuklar yalnız başlarına geçmekten korkuyor. Geçit içinde düzenleme yapılması gerekiyor. Yetkilileri bu alt geçidin temizliği ve atıklarının bertaraf edilmesi için göreve çağırıyoruz” diye konuştular.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ