logo

Zabıta İstişare Toplantısı

Akyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün ev sahipliğinde Başkent’in merkez ilçelerinin zabıta müdürleri, ortak hareket etmek amacıyla düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldi.

Kavaklıdere Turistik Tesisleri’ndeki toplantıya Akyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadir ERCAN ile Zabıta Müdürü Fatih MERCAN’ın yanı sıra Keçiören, Mamak, Altındağ, Çankaya, Yenimahalle, Sincan, Gölbaşı, Etimesgut, Kazan, Çubuk ve Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürleri ve Müdür Yardımcıları katıldı.

Toplantının açılışında konuşma yapan Akyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadir ERCAN, ilçeler arasında zabıtanın uygulamalarında farklılıklar bulunduğunu, bu farklılıkların yol açtığı sorunları ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen bu toplantıların önemli olduğunu söyledi. Ayrıca zabıtaların vatandaşlar tarafından yanlış tanındığına değinen ERCAN, bu yanlış algıyı değiştirmenin de bu toplantılar sayesinde mümkün olacağını sözlerine ekledi.

Toplantıda pazarcı kimlik kartlarının şekli, pazarcı tanıtım levhalarının şekli, hal kanununda yapılan değişiklik, ambalajlı su taşıma araçlarının uygunluk belgesi, esnaf sağlık karnesi uygulamaları, baharat tebliği, ekmek ambalaj tebliği, işyeri açma – kapama saatleri, kabahatler talimatnamesinin tek olarak uygulanması ve 7. istişare toplantısının gün tespiti konuları görüşülerek karara bağlandı.

6. Zabıta İstişare Toplantısının ardından Akyurt Belediyesi Zabıta Müdürü Fatih MERCAN, toplantıya katılan tüm zabıta müdürleri ve diğer misafirleri Akyurt’ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
998 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?