logo

Özel ve özgün firma tanıtım yazısı takipçi kazanın

Özel ve özgün firma tanıtım yazısı takipçi kazanın

Türkiye de iyi tanınıp dünyaya marka tanıtımı yapmaya çalışan kurumsal firmalar şirketlerine daha da değer katmak için haber ve blog siteleri ile çalışıyor.

Kurumsal firma haber, iletişim, tanıtım ve reklam yazısı ile firmanızı markanızı uzun ömürlü olarak ön plana çıkarma fırsatı tanır. Gelecek nesil sizi yıllar sonra bile görür tanır firmanız markanız uzun ömür gündemde kalır. Şirketlere özel haber, iletişim, tanıtım, makale ve reklam yazısı örneği ve hangi siteler üzerinden yapılıyor. Bunu belirleyen ilk kişi seo bilgisine sahip olan kişi ya da kuruluşlar, siteleri önce  inceliyor, değerlerine bakıyor. Şartlar nelerdir peki? Yaklaşık 5-10-15-20 yıllık alan adı domain yaşı olan eski blog ve haber siteleri, arama motorları tarafından algılanabilen özgün yazılar ile dolu içeriği dolu siteler, site içeriğindeki eski tarihli yazılar. Site yazılımı da en önemli faktörler arasında geliyor. Site hit ve tık sayısı google news kayıtlı sitelerin değer ve fiyatları da etkili oluyor. Bu konuda en önemli faktör sitenize değer vermenizdir. Kısaca işimizi düzgün yaparsak ülkece hepimiz para ve insan kazanırız. Tanıtım Yazısı dijital platformlarda yapılan en etkin ve başarılı tanıtım yöntemlerinden birisidir. Tanıtım yazısı çalışmalarında firmalarınızı ve vurgulamak istediğiniz detayları anlatan anahtar kelimelerden oluşan yazılar hazırlanmakta ve bu yazılar farklı birçok siteye içerik olarak eklenmektedir. Bu aşamada yazılara link verilmekte ve backlink inşası yapılmaktadır. Böylece hem firmanızın tanıtımları yapılırken, hem de anahtar kelimeler üzerinden arama motorlarında ön sıralara çıkmanız sağlanmaktadır. Tanıtım yazısı son dönemde öne çıkan seo yöntemlerinin başında geliyor. Firma web sitelerinin tanıtımı, arama motorlarında iyi konum sağlaması için etkili tanıtım yazılarının hazırlanması, emeklerin boşa gitmemesi açısından önemlidir. Bu açıdan seo etkili firma tanıtım yazısı örneği içeren bir yazı hazırlamak istedim. Aşağıdaki örnek tanıtım yazısı, firmanın kendi internet sitesinde hakkımızda, firma profili gibi sayfalarda kullanmak ya da el ilanı broşür gibi tanıtımlarda kullanmak için uygun bir metindir. Konu ile ilgili fotoğraflarla desteklenmelidir. Fotoğraflara konu ile ilgili “title” ve “alt” etiketleri mutlaka yazılmalıdır.

Firma tanıtım yazısı eğer farklı bir sitede yayınlanacaksa daha farklı bir tarzda yazılmalıdır. Özellikle başlığın merak uyandırmasına, devamında da metnin başlığa tıklayıp yazıyı okumaya başlayan ziyaretçinin merakını giderecek, sonuna kadar okunacak bir yazı olmalıdır. Aşağıdaki başlık altında aynı firma için bunu mini röportaj şeklinde örnekleyelim. Bu tanıtım yazısı firmayı tanıtmak yerine firmanın uzmanlığının, bilgi birikiminin tanıtımını yapmakta, içerdiği bilgilerle okuyana fayda sağlamakta. Böyle bir tanıtım yazısını ilgili sektördeki bir blog da, forum sitesinde yayınlatırsanız daha da etkili sonuç alırsınız. Örneğin dekorasyon bloğunda ya da bir forumun evle ilgili ısıtma, izolasyon, püf noktalar gibi benzer konuların paylaşıldığı / yorumladığı sayfalarında yayınlanırsa hem ziyaretçi gelişi sağlayacak, hem de arama sonuçlarındaki sıralamanıza olumlu etki edecektir. Yazının içinde yükselmek istediğiniz bir ya da maksimum iki kelimeden sitenize link çıkışı yapabilirsiniz. Yazının sonunda da sitenizin ana sayfasına link vermeniz faydalı olacaktır. Genel kanının aksine kendi siteniz haricinde yayınlattığını yazılardan link çıkışlarını nofollow olarak verdirtmenizi öneririm. Bu sağladığınız linkin doğal gözükmesini sağlayacaktır. Örnek kurumsal yazısı için Türkiye’nin her yerinden haberlerin yer aldığı web sitesine günde yüze yakın içerik eklenmektedir. Tanıtım yazınızda maksimum 3 dofollow link bulunabilir. Mozrank ve alexa değerlerinizde artış sağlanır. Uzun vadede ziyaretçi sayılarınızda artış gözlenir. Sitenizin değeri artar. Tanıtım yazınız silinmez, kalıcıdır. Yazınız en fazla 2-3 saat içerisinde yayına alınır. Web sitemiz arama motorları kayıtlıdır ve anında indexlenir.

Konu başlangıcı şöyle başlayabilir. Merhaba, aksiyonreklam.com yetkilisi; Sitenizde size özel hazırlanmış olan içerisinde 1 adet bağlantımızın bulunduğu bilgi verici güzel bir içeriğin yayınını yaptırmak istiyoruz. Bu şekilde bir hizmetiniz varsa web sitemiz için bu hizmeti ücretli şekilde almak isteriz. Sitemiz yurtdışı tur satış firmasıdır. İçerikler firma için bilgi verici olup sitenizde ilgili kategorilerinize uygun hazırlanmışlardır. Yazıların yayınında isteklerimiz şunlardır: Yayın sitenizde yayınlandıktan sonra arşivinizde yayında kalacaktır. Yayın içerisindeki bağlantılar hiç bir zaman kaldırılmayacaktır. Yazı ilk yayınlandığı gibi kalacaktır. Yazı içerisindeki bağlantıların dofollow etiketli olması gerekmektedir. 1 yayın için ücret bilgisi almak istemekteyim. İyi çalışmalar dilerim.

Kurumsal firmalar için haber, iletişim, tanıtım ve reklam yazısı için örnek siteler:

 1. akkuzulu.com
 2. aksiyongazetesi.com
 3. aksiyonreklam.com
 4. akyurtgazetesi.com
 5. akyurthaber.com
 6. akyurtrehberi.com
 7. cubukajans.com
 8. cubukaksiyon.com
 9. guncelankara.com
 10. pursaklar.net
 11. pursaklarrehber.com
 12. sondajcilar.com
 13. sondajrehberi.com

1056 Kez Görüntülendi. Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?