logo

İlçe Kendine Sembol Arıyor

Çubuk Belediyesi, ilçenin tarihi dokusu ile güncel yaşamını yansıtabilecek ve ilçe adına gelecek yıllar için sembol olabilecek bir yapı kazandırmak amacıyla anket çalışması başlattı.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçenin sembolü olacak yapıtın ilçe halkı tarafından seçilmesi amacıyla anket çalışması yapacaklarını belirtti.

Şehir estetiği ve görsellik açısından oluşturulacak yapıtın ilçe adına birçok artı değer katacağının bir gerçek olduğunu ifade eden Başkan Özden, yapılan anket çalışmasına tüm ilçe halkının katılmasını isteyerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Kökleri uzun yıllar öncesine dayanan ilçemiz, tarih boyunca birçok topluma ev sahipliği yapmış, buna rağmen ilçemiz sınırları içerisinde ilçe tanıtımında sembol olabilecek ilçemiz adıyla özleşebilecek bir yapıya sahip olamamıştır. Bu eksikliğin giderilmesi amacıyla ilçemiz Ankara Bulvarı Şabanözü Kavşağı bölgesinde bulunan boş alana bir yapı kazandırılması amaçlanmaktadır. Yapılacak yapı ile ilgili olarak birkaç alternatif üzerinde durulmaktadır. Sürecin netleştirilmesi ve ortak bir karar alınması amacıyla internet ve birebir görüşmeler üzerinden bir anket çalışması yapılması ve çıkacak olan karara göre bir görüş oluşturulması planlanmaktadır. Çıkacak ortak karar doğrultusunda proje aşamasına geçilecek ve ilgili karara göre bir proje hazırlatılarak uygulamaya geçilecektir.”

Anket çalışmaları, internet üzerinden ve sosyal faaliyet alanları olan aile yaşam merkezi, hanımlar lokali gibi alanlarda gerçekleştirilecek.

1104 Kez Görüntülendi. Etiketler: » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?