logo

Kanal A Gezelim Tozalım Ekibi Çubuk’ta

Kanal A Gezelim Tozalım Ekibi Çubuk’ta

Kısa bir zaman önce Çubuk’a gelen Davetsiz Misafir ekibinden sonra bu hafta da Gafur Uzuner’in sunduğu ‘Gezelim Görelim’ adlı programın ekibi Çubuk’ta tanıtım yapacak.
Kanal A ekranlarında yayınlanan programda Çubuk’un değerleri Çubuk agat taşı, Karagöl, Kalender Veli Türbesi, Tarihi Mahmut Oğlan Cami, cızlaması ve yemeklerinin yanı sıra Çubuk tanıtılacak.
Çubuk ilçesine misafir olan Gezelim Tozalım ekibi, ilçenin doğal güzellikleri ile tarihi yapısını ve kültürünü ekranlara taşıyacak. Kanal A ekibi için Tahtayazı Mahallesi’nde bulunan Köy Konağı’nda Çubuk Belediyesi, Çubuk Dernekler Federasyonu ve Tahtayazı Mahallesi Kalkındırma ve Güzelleştirme Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Kına Gecesi ve Çubuk Ferfene gecesinde, geçmişte yaşanan oyunların yanı sıra şiir ve türkü ziyafeti verildi.
Geceye Kanal A’nın sevilen programı ‘Gezelim Tozalım’ ekibi ile Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çudef Başkanı Recep Taş, Tahtayazı Mahallesi Kalkındırma ve Güzelleştirme Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Satılmış Çayır, Ankara Kulübü Derneği Seğmenleri ve Tahtayazı Mahallesi halkı katıldı. Herkesin çok memnun ayrıldığı ferfene gecesinde program sonunda hatıra fotoğrafları da çekildi.
Özellikle kış sofralarının olmazsa olmazı meşhur Çubuk turşularının yapılışını izleyiciyle paylaşan Gaffur Uzuner, bu hafta muhteşem doğal güzellikleri, enfes lezzetleri ve keyifli türküleriyle ‘Esenlik Şehri’ Çubuk’tan evlere konuk olacak.
Oldukça renkli geçen çekimlerden sonra program sunucu Gafur Uzuner Çubuk’tan çok memnun kaldığını yaz aylarında tekrar geleceğini ve Çubuk’un her güzelliklerini Kanal A televizyonunda göstereceklerini belirtti.
‘Gezelim Tozalım’ mikrofonlarına bir açıklama yapan Belediye Başkanı Lokman Özden ise, ’’Kanal A televizyonunda yayınlanan ‘Gezelim Tozalım’ ekibini Çubuk’ta görmekten ve bu özel mekanda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Çubuk, tarihi dokusu, doğal güzellikleri, termal suyu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve yenilenen modern kent dokusuyla Ankara’nın incisi, Türkiye’nin de gözbebeği olma yolundadır. Esenlik Şehri Çubuk’a gelen tüm misafirler bunu kolaylıkla görür. Biz sizlerin sayesinde bu güzellikleri görmeye ve ürünlerimizi almaya tüm dünya’yı ilçemize davet ediyoruz’’dedi.
İki gün süren çekimle Çubuk’un tarihi, kültürel ve turistik yönlerini ele aldığı program Kanal A Televizyonunda 23.12.2012 tarihinde Pazar günü saat 21.15’de, 24.12.2012 Pazartesi gece saat 00.15’de ve 29.12.2012 Cumartesi saat 18.40 da yayınlanacağı bildirildi.

3037 Kez Görüntülendi. Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?