logo

FETÖ Operasyonlarında 9 Bin 103 Polis Açığa Alındı

FETÖ operasyonlarına ilişkin bir son dakika haberi geldi. Emniyet Genel Müdürlüğünde FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesi ile 9 bin 103 polis açığa alındı.

FETÖ’nün emniyet yapılanmasını yöneten çoğu sivil bu kişilere yönelik operasyonunun ardından akşam saatlerinde flaş bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanlığı, 9 bin 103 polisi açığa aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, 667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin” 2’nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubunun görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. Bu polislerden 2 bin 500’ünün İstanbul’da, bin 350’sinin Ankara’da görev yaptığı açıklandı. Açığa alınan polislerin, 1. Sınıf Emniyet Müdürleri, Emniyet Amirleri, Türkiye genelinde tüm şubelerde, özellikle İstihbarat ve terörle mücadele şubelerinde görevli amir ve memur düzeyinde polisler olduğu öğrenildi.

Etiketler: » » »
Share
1332 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?