logo

Zeytinyağı ile dünyaya meydan okuyoruz

Zeytinyağı ile dünyaya meydan okuyoruz

Anne sütünden sonra gelen gıdalar arasında olan sağlığa faydası ile bilinen Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden zeytinyağımız dünya devleriyle yarışıyor.

Ülkemizin iklimi ve bitki örtüsünün elverişliliği nedeniyle yetiştirilen zeytinler ve bu zeytinlerden elde edilen zeytinyağı üstün kalitesi ve lezzetiyle sadece ülkemizde değil tüm dünyada beğeniyle tüketiliyor.

Özellikle Muğla’nın Milas yöresi zeytinlerinden elde edilen erken hasat soğuk sıkım zeytinyağları uluslararası arenada dünya devi zeytinyağlarıyla rekabet ediyor. Milas’ın özenle yetiştirilen zeytinlerinden en yüksek standartlarda üretilen Zeytinyağları da ülkemizi uluslararası arenada temsil etmenin gururunu yaşıyor. Muğla Üniversitesi Gıda Analizleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGAM) tarafından gerçekleştirilen analizlerle kalitesini ortaya koyan Zeytinyağının ünü kısa bir süre sonra ülkemiz sınırlarını aşarak Pakistan’ın lider zeytinyağı firmasının ilgisini çekti. Zeytinyağlarının Pakistan’a ihraç edilmesi için T.C. Karaçi Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinin aracılığıyla söz konusu firmayla görüşmelerde bulunuldu. Kalitesinin bilincinde olan Zeytinyağları geçtiğimiz Mart ayında Türk Zeytincilik Sektörünün en güçlü STK’sı konumunda olan Zeytin dostu Derneğinin düzenlemiş olduğu 13. Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasına katıldı. Yarışmada sadece ülkemizin değil tüm dünyanın köklü zeytinyağı firmalarıyla rekabet ederek “Altın Madalya”ya layık görüldü. Gerek ülkemizde gerek yurt dışında büyük beğeni toplayan Zeytinyağları bu defa gözünü daha yukarıya dikerek Amerika’nın New York şehrinde düzenlenen ve dünya zeytincilik sektörünün liderleriyle rekabet edeceği NYIOOC Dünya Zeytinyağı yarışmasına katılıyor. Devler arenasında ülkemizi temsil etmenin gururunu taşıyan Zeytinyağları ülkemize güzel bir zafer getirmeyi hedefliyor. Zeytinyağının başarısı nereden geliyor? AGACH Zeytinyağlarının üreticisi olan BSNS Tarım, özenli zeytin yetiştiriciliğini doğaya bir borç bilerek zeytinyağını en yüksek standartlarda üretiyor. Hasadı yapılan zeytinleri cinslerine göre ayırıp soğuk sıkım yöntemiyle işleyerek farklı cinslerdeki zeytinlerin hem karakteristik özelliklerini hem de zeytinyağının içeriğindeki besin değerlerini koruyan BSNS Tarım, ürünlerinde kaliteden asla ödün vermiyor. Türk Zeytincilik Sektörünü her zaman daha ileri taşımak için çaba sarf eden Zeytinyağları ile Ege’nin doğallığını, güneşini, lezzetini sofralarınıza getiriyor. Hazırlanan ürünler özel iklimlendirmeli depoda 18°C – 20°C’ de sıkıldığını ve akabinde doğal soğutmalı ortamlarda yaklaşık 5°C muhafaza edildiğini belirten firma yetkilileri, hasat edilen zeytinlerin en geç 8 saat içerisinde sıkıldığını, gösterilen bu özenin de ürünlerinin lezzetine yansıdığını belirtiyor.

Etiketler: » »
Share
1371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?